شما اینجا هستید >>خانه » اخبار » پورتهای VGA و DVI تا ۵ سال دیگر منسوخ می شوند

پر کاربردترین پورتهایی که این روزها در کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپها استفاده می شود پورت VGA و DVI است که از طریق این پورتها می توان تصاویر را بر روی مانیتور و حتی تلویزیون دید.

اما عمر این پورتها کم کم دارد به سر می رسد. بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده توسط NPD، تا پنج سال آینده این پورتها منقرض خواهند شد و پورت HDMI جایگزین آنها خواهد شد. دلیل این امر پشتیبانی همه تلویزیونها و مانیتورهای جدید از این پورت است. همچنین با باریکتر شدن لپ تاپها، تبلتها و گوشیها، استفاده از این پورت رواج بیشتری هم خواهد یافت.

دو کمپانی AMD و اینتل، پشتیبانی از پورتها VGA و DVI را تا سال ۲۰۱۵ در دستور کار خود دارند و پس از آن از این دو پورت پشتیبانی نخواهند نمود. آن زمان است که مادربورد سازان باید تصمیم بگیرند که چپی برای پشتیبانی از این پورتها به صورت مجزا بر روی بورد قرار دهند یا نه؟ قرار دادن چیپ مجزا برای پشتیبانی از این دو پورت توسط مادربورد سازان هزینه ها را افزایش خواهد داد و قیمت تمام شده محصول افزایش می یابد که اصلا خوشایند نیست.

از طرفی دیگر، هیچ گروهی برای بهبود پورتهای VGA و DVI کاری انجام نمی دهد این در حالی است که پورتهای HDMI هر روز دستخوش تغییر می شوند و پورتهایی با کارایی بالاتر روانه بازار می شوند که این خود دلیل دیگری برای انقراض پورتهای VGA و DVI خواهد بود.

اگر شما هم قصد خرید مانیتوری جدید را دارید، مدلهایی را که پورت HDMI ندارند را کنار بگذارید.

برچسب‌ها,
Share/Bookmark Donbaleh داغ کن - کلوب دات کام

نظرات

*

Subscribe:PostsComments. © 2010-2014 Lnet Interactive. All rights reserved.